Od čtvrtka 12. 7. do neděle 15.7. 2018 probíhá v Praze-Podolí Mistrovství ČR dospělých a dorostu. Na tento vrcholný podnik podzimní sézony se kvalifikovalo svými výkony 9 kolínských plavců, nejvíce v historii:  Eliška Zelená, Gabriela Vránová, Klára Reslová, Kristýna Jurčíková, Johanna Peková, Blanka Lelková, Viktorie Olivová, Jakub Humlíček a Maxim Suk.  Výsledky budou průběžně aktualizovány.

Sobota:
 Sobotní dopolední program začal disciplínou 50 znak, kde
Maxim Suk si doplaval pro11. místo (42.místo v kategorii open) v kategorii mladšího dorostu v osobním rekordu 0:30,24, Johanna Peková ve stejné disciplíně a v kategorii mladšího dorostu doplavala na 15. místě (42.místo v kategorii open) a Blanka Lelková na 32. místě v kategorii open.
 V disciplíně 200 volný způsob doplavala Gabriela Vránová na 14. místě v kategorii mladšího dorostu časem 2:17,19 (36.místo v kategorii open) a Viktorie Olivová na 44.místo v kategorii open. Ve stejné disciplíně Maxim Suk výrazně zlepšil svůj osobní výkon a časem 2:00,35 obsadil v kategorii mladšího dorostu 7. místo (36.místo v kategorii open).
V disciplíně 100 prsa opět plavaly dvě kolínské plavkyně, Klára Reslová a Blanka Lelková, které jsou v kategorii žáků, tedy na tomto MČR jsou hodnoceny v kategorii open. Blanka Lelková zaplavala čas 1:20,36 a obsadila 33.místo, Klára Reslová čas 1:22,06, což znamenalo 44.místo.
V disciplíně 200 motýlek Eliška Zelená zaplavala čas 2:30,63, kterým obsadila výborné 17.místo. Ve stejné disciplíně Kristýna Jurčíková čsaem 2:50,10 vybojovala 16. místo v kategorii mladšího dorostu (42.místo v kategorii open)
V odpoledním finálovém bloku poplave štafeta žen 4x200 od volný způsob ve složení Viktorie Olivová, Eliška Zelená, Blanka Lelková a Gabriela Vránová a časem 9:12,51 obsadila vynikající 6.místo.

Pátek:
V pátečních dopoledních rozplavbách si Maxim Suk doplaval pro 7. místo (24.místo v kategorii open) Maxim Suk na 800 Vz v kategorii mladšího dorostu v osobním rekordu 9:01,59, Jakub Humlíček ve stejné disciplíně doplaval na 10. místě (28.místo v kategorii open).
Ve stejné kategorii, v disciplíně 1500 volný způsob, doplavala Gabriela Vránová na 7. místě (22.místo v kategorii open) a Kristýna Jurčíková na 13.místě (29.místo v kategorii open).
V disciplíně 200 znak Maxim Suk obsadil v kategorii mladšího dorostu 18.místo (44. místo v kategorii open), Johanna Peková na 8.místě (20.místo v kategorii open), Gabriela Vránová na 16.místě (32.místo v kategorii open) a Viktorie Olivová na 40.místě.
V disciplíně 50 prsa plavaly dvě kolínské plavkyně, Klára Reslová a Blanka Lelková, které jsou v kategorii žáků, tedy na tomto MČR jsou hodnoceny v kategorii open. Blanka Lelková zaplavala čas 0:36,64 a obsadila 36.místo, Klára Reslová čas 0:37,90, což znamenalo 48.místo.
V královské disciplíně, 100 volný způsob, se představila další kolínská plavkyně, která patří do kategorie žáků, Viktorie Olivová, a časem 1:02,14 doplavala na 39.místě. Maxim Suk ve stejné disciplíně doplaval na 8.místě ve své kategorii (46.místo v kategorii open).
V disciplíně 100 motýlek Blanka Lelková zaplavala čas 1:10,82, což znamenalo 47. místo a Eliška Zelená čas 1:09,93, kterým obsadila 36. místo.
V odpoledním finálovém bloku plavala štafeta žen 4x100 od v
olný způsob ve složení Viktorie Olivová, Eliška Zelená, Blanka Lelková a Gabriela Vránová a časem 4:11,46 obsadila vynikající 6.místo.

Čtvrtek:
Do bojů o medaile se ve čtvrtek dopoledne představilo osm kolínských plavců.
Nejlepšího výsledku dosáhl 6. místem (26.místo v kategorii open) Maxim Suk na 400 Vz v kategorii mladšího dorostu v osobním rekordu 4:19,41, Jakub Humlíček ve stejné disciplíně doplaval na 14. místě (38.místo v kategorii open) a Gabriela Vránová na 11. místě (35.místo v kategorii open).  Stejnou disciplínu, 400 volný způsob, plavaly i Viktorie Olivová a Eliška Zelená, ovšem v kategorii open, kde Eliška doplavala na 22. místě a Viktorie na 34.místě.
V disciplíně 100 znak opět Maxim Suk vylepšil svůj osobní výkon a časem 1:05,10 obsadil v kategorii mladšího dorostu 11.místo (36. místo v kategorii open), Jakub Humlíček doplaval na 25.místě (62.místo v kategorii open) a Johanna Peková na 16.místě (44.místo v kategorii open)
V disciplíně 200 prsa plavaly dvě kolínské plavkyně, Klára Reslová a Blanka Lelková, které jsou v kategorii žáků, tedy na tomto MČR jsou hodnoceny v kategorii open. Blanka Lelková zaplavala čas 2:49,10 a obsadila skvělé 15.místo, Klára Reslová čas 2:53,08, což znamenalo 24.místo.
V nejkratším sprintu, na 50 Vz, se představila další kolínská plavkyně, která patří do kategorie žáků, Viktorie Olivová, a časem 0:28,99 doplavala na 43.místě.
V disciplíně 200 polohový závod Blanka Lelková zaplavala 2:34,02, což znamenalo 32. místo a Gabriela Vránová čas 2:38,06, kterým obsadila 14. místo v kategorii mladšího dorostu (42.místo v kategorii open).
V odpoledním finálovém bloku plavala štafeta žen 4x100 polohový závod ve složení Johanna Peková, Klára Reslová, Blanka Lelková a Viktorie Olivová a časem 4:45,95 obsadila vynikající 8.místo.